Porządek nabożeństw

 

Porządek nabożeństw w kościele

pw. Niepokalanego Serca N.M.P. w Gdyni

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

8.00 – Msza św.
9.00 – Katecheza
9.30 – Różaniec św. i Godzinki (możliwość przystąpienia do spowiedzi).
10.00 – Uroczysta Msza św.
18.00 – Msza św.

PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

18.00 – Nabożeństwo pierwszo-piątkowe

19.00 – Msza św.

SOBOTY

17.00 – Nabożeństwo pierwszo-sobotnie

19.00 – Msza św.

Porządek nabożeństw w kaplicy pw. Matki Bożej Ostrobramskiej w Olsztynie:

SOBOTY

18.00 – Msza św.

NIEDZIELE

10.00 – Msza św.

 

KALENDARZ ​​ LITURGICZNY

na wrzesień A.D. 2020

 

1 ​​ wt.

P.P. Bł. Bronisławy, Dziewicy, 3 kl., wsp. św. Idziego, Opata, oraz śś. Dwunastu Braci Męczenników

2 ​​ śr.

Św. Stefana, Króla i Wyznawcy, 3 kl.

3 ​​ czw.

Św. Piusa X, Papieża i Wyznawcy, 1 kl., Pierwszy czwartek miesiąca ku czci Pana naszego Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana, modlitwa za kapłanów i o powołania kapłańskie

4 ​​ pt.

dzień ferialny, 4 kl., Pierwszy piątek miesiąca ku czci Najśw. Serca Jezusa

5 ​​ sob.

Św. Wawrzyńca Justiniani, Biskupa i Wyznawcy, 3 kl., Pierwsza sobota miesiąca ku czci Niepokalanego Serca N.M.P.

6 niedz.

14. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego, 2 kl.

7 ​​ pn.

P.P. Bł. Melchiora Grodzieckiego, Męczennika, 3 kl.

8 ​​ wt.

Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, 2 kl., wsp. św. Hadriana, Męczennika

9 ​​ śr.

dzień ferialny, 4 kl., wsp. św. Gorgoniusza, Męczennika

10 ​​ czw.

Św. Mikołaja z Tolentynu, Wyznawcy, 3 kl.

11 ​​ pt.

dzień ferialny, 4 kl., wsp. śś. Prota i Jacka, Męczenników

12 sob.

Najświętszego Imienia Maryi, 3 kl.

13 niedz.

15. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego, 2 kl.

14 ​​ pn.

Podwyższenie Krzyża Świętego, 2 kl.

15 ​​ wt.

Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny, 1 kl., wsp. św. Nikomedesa, Męczennika

16 ​​ śr.

Św. Korneliusza, Papieża i Męczennika oraz św. Cypriana, Biskupa i Męczennika, 3 kl., wsp. śś. Eufemii, Łucji i Geminiana, Męczenników

17 ​​ czw.

dzień ferialny, 4 kl., wsp. Stygmatów św. Franciszka z Asyżu, Wyznawcy

18 ​​ pt.

św. Józefa z Kupertynu, Wyznawcy, 3 kl.

19 sob.

św. Januarego, Biskupa i Towarzyszy, Męczenników, 3 kl.

20 niedz.

16. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego, 2 kl.

21 ​​ pn.

Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, 2 kl.

22 ​​ wt.

św. Tomasza z Villanueva, Biskupa i Wyznawcy, 3 kl., wsp. św. Maurycego i Towarzyszy, Męczenników

23 ​​ śr.

Środa Suchych Dni Września, 2 kl., wsp. św. Linusa, Papieża i Męczennika, wsp. św. Tekli, Dziewicy i Męczennicy

24 ​​ czw.

dzień ferialny, 4 kl., wsp. Najświętszej Maryi Panny od Wykupu Jeńców

25 ​​ pt.

Piątek Suchych Dni Września, 2 kl., P.P. wsp. bł. Władysława z Gielniowa, Wyznawcy

26 sob.

Sobota Suchych Dni Września, 2 kl., wsp. śś. Cypriana, Męczennika oraz Justyny, Dziewicy i Męczennicy

27 niedz.

17. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego, 2 kl.

28 ​​ pn.

Św. Wacława, Księcia i Męczennika, 3 kl.

29 ​​ wt.

Rocznica konsekracji Bazyliki Św. Michała Archanioła, 1 kl.

30 ​​ śr.

Św. Hieronima, Kapłana, Wyznawcy i Doktora Kościoła, 3 kl.