Msza Requiem z asystą wyższą 2.11.2020 (zdjęcia)
Dzień zaduszny, nasze odwiedziny na cmentarzach i modlitwa za naszych zmarłych – to wszystko przypomina nam rzeczywistość śmierci. Jest to chwila, o której wiemy, że na pewno nastąpi u każdego z nas.
Czytaj całość →
Porządek odpustów
Wielkodusznie odpowiedzmy na zawołanie naszej Matki Kościoła, która
zachęca nas do szczególnej modlitwy za zmarłych podczas miesiąca
listopada. Uczestniczmy we Mszy za zmarłych (2 listopada) oraz postarajmy
się uzyskać odpusty za dusze w czyśćcu cierpiące.
W najbliższych dniach można uzyskać odpust zupełny:
W uroczystość Chrystusa Króla za wspólne odmówienie Aktu poświęcenia Sercu Jezusowemu (podanego przez Piusa XI),
od 1 do 8 listopada (uzyskać można tylko dla zmarłych) za odwiedzenie cmentarza oraz modlitwę za zmarłych na cmentarzu,
2 listopada (od 12 godziny) oraz 3 listopada (uzyskać można tylko dla zmarłych) za odwiedzenie publicznej kaplicy oraz odmówienie wyznania wiary i Modlitwy Pańskiej.
Wszystkie odpusty można zdobyć pod zwykłymi warunkami:
stan łaski uświęcającej (przynajmniej na końcu przepisanego dzieła) oraz intencja uzyskania odpustu,
spowiedź św. w przeciągu 8 dni przed lub po uzyskaniu odpustu,
Komunia św., jeżeli to możliwe w dniu uzyskania odpustu, w razie przeciwności, może być w innym dniu,
modlitwa w intencji Ojca świętego
wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego.
Trzeba pamiętać, że można uzyskać tylko jeden odpust zupełny dziennie. Przypisana do odpustu modlitwa musi być odmówiona ustnie, gdyż jest to oficjalna modlitwa Kościoła. Jeżeli któryś z warunków nie zostanie wypełniony, to wówczas zamiast odpustu zupełnego uzyskuje się odpust częściowy.
Rocznica Konsekracji naszego Kościoła. Uroczysta Msza Święta (relacja i zdjęcia)
13 października Roku Pańskiego 2007 JE biskup Bernard Fellay uroczyście konsekrował kościół Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X w Gdyni pod wezwaniem Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
Czytaj całość →
Odpust i spotkanie wiernych 22 sierpnia 2020 (relacja i zdjęcia)
22 sierpnia to w kalendarzu liturgicznym święto Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Dzień ten jest świętem patronalnym naszego kościoła w Gdyni.
Czytaj całość →
Spotkanie młodzieży, sierpień 2020
W dniach 7-9 sierpnia 2020 roku odbyła się wycieczka młodzieży z gdyńskiego przeoratu. Wycieczka rozpoczęła się w piątek od Mszy Świętej śpiewanej z okazji pierwszego piątku miesiąca.
Czytaj całość →
Msze święte prymicyjne A.D. 2020 – relacja i galerie
W sobotę 25 lipca oraz następnego dnia na nasz Przeorat spłynęły ogromne łaski, ponieważ odbyły się w nim kolejno dwie Msze święte – zwane prymicyjnymi.
Czytaj całość →
Jasełka 11.1.2020 relacja, zdjęcia i video
Jak co roku, w pierwszych dniach stycznia odbyło się przedstawienie Jasełek. Z tego powodu 11 stycznia Msza odprawiona została o 9.30. Była to Msza św. śpiewana ku czci Matki Bożej w sobotę.
Czytaj całość →
Rekolekcje adwentowe 2019 i kiermasz bożonarodzeniowy (relacja i zdjęcia)
W ostatnim miesiącu minionego roku IV niedziela adwentu upłynęła pod znakiem dwóch bardzo ważnych wydarzeń: rekolekcji adwentowych oraz kiermaszu bożonarodzeniowego.
Rekolekcje były szczególne, bowiem wygłosił je ks. Karol Stehlin, przełożony Bractwa w Europie Środkowo-Wschodniej oraz międzynarodowy moderator Rycerstwa Niepokalanej Tradycyjnej Obserwancji.
Czytaj całość →
Komunikat przełożonego generalnego Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X po zakończeniu synodu dla Amazonii
Drodzy Członkowie Bractwa!
Na niedawnym synodzie dla Amazonii doszło do okropnych scen, podczas których obrzydliwość bałwochwalczych obrzędów skaziła świątynię Bożą w nowych i szokujących formach. Co więcej, końcowy dokument tego burzliwego zgromadzenia atakuje świętość katolickiego kapłaństwa, postulując zarówno zniesienie wymogu celibatu dla członków kleru, jak i ustanowienie diakonatu kobiet. Zaiste, nasiona apostazji, których kiełkowanie nasz czcigodny Założyciel, abp Marceli Lefebvre, dostrzegał od samego początku obrad II Soboru Watykańskiego, z odnowioną skutecznością wydają swoje ohydne owoce.
Działalność Krucjaty Eucharystycznej w Gdyni, 2019
Krucjata eucharystyczna była odpowiedzią papieży Piusa X i Benedykta XV na niebezpieczeństwa dla chrześcijańskiego porządku. W obliczu zagrożenia dla zbawienia wielu dusz ludzkich powołali owi papieże ruch, składający się z dzieci, które pragną pomóc Panu Jezusowi w ratowaniu dusz. By zaś mogły się łatwiej wzajemnie rozpoznawać, dzieci te nosiły na piersi odznakę, przedstawiającą Hostię na Krzyżu. Dlatego nazwano je „Krzyżowcami”, a ich armię – „Krucjatą Eucharystyczną”.
Czytaj całość →