Dni Skupienia dla Rodzin w Bajerzu 2023 (galeria fotograficzna)

W dniach 25.06.–30.06. rodziny związane z gdyńskim przeoratem FSSPX miały możliwość uczestniczenia w zorganizowanych dla nich Dniach Skupienia dla Rodzin w Domu Formacyjnym w pałacu w Bajerzu. Była to już druga edycja tej inicjatywy integracyjnej – poprzednia odbyła się w sierpniu 2022 r. Tak jak uprzednio, duchową opiekę nad uczestnikami sprawował ks. przeor Krzysztof Gołębiewski.
Ideą, jaka przyświecała organizacji wyjazdu, było połączenie formacji duchowej i wspólnego odpoczynku. W ramach realizacji pierwszego celu codziennie odprawiane były Msza Św. z kazaniem poprzedzona odmówioną wspólnie modlitwą poranną, różaniec i nabożeństwo czerwcowe, odbywały się też osobne nauki dla matek i ojców. Na zakończenie dnia w kaplicy wspólnie śpiewano Apel Jasnogórski. W dniu święta śś. Piotra i Pawła udało się również uświetnić liturgię poprzez odprawienie Mszy Św. śpiewanej.
Z racji dobrej pogody większość wolnego czasu zarówno dorośli, jak i dzieci spędzali na zewnątrz – czy to bawiąc się w przeróżne gry na terenie pięknego pałacowego ogrodu, czy to grając w piłkę nożną na zorganizowanym tymczasowo boisku na trawniku za pałacem, czy też szydełkując. Czas upływał też na wspólnych dyskusjach i partiach gier planszowych będących w wyposażeniu bajerskiego pałacu. Dwa razy zorganizowano również wieczorne ognisko, przy którym wspólnie pieczono kiełbaski i śpiewano harcerskie piosenki.
Dodatkowo w środę 28.06. uczestnicy Dni Skupienia udali się na wycieczkę do Torunia. W ramach tego wyjazdu wierni – w zależności od wieku i preferencji – zwiedzali miasto, brali udział w grze miejskiej, uczestniczyli w seansach w planetarium bądź też w warsztatach lepienia pierników.
W tym roku w Dniach Skupienia uczestniczyło 15 rodzin – 29 dorosłych i 47 dzieci, co w sumie daje liczbę 74 uczestników. Oznacza to niemal dwukrotny wzrost względem poprzedniego roku! Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu, że ta inicjatywa tak wspaniale się rozwija i liczymy na to, że w kolejnym roku będzie nas jeszcze więcej.