Wycieczka ministrantów 9 czerwca 2023 (relacja i fotografie)

W piątek 9 czerwca po Bożym Ciele ministranci z gdyńskiego przeoratu uczestniczyli w wycieczce na Hel. Wyjazd rozpoczął się Mszą Św. o godzinie 7:00 odprawioną przez ks. Krzysztofa Gołębiewskiego. Po Mszy Św. uczestnicy wycieczki w liczbie 13 osób prowadzeni przez ks. Krzysztofa i pana Jarosława Guzińskiego pojechali zwiedzić Muzeum Obrony Wybrzeża mieszczące się w pozostałościach po obiektach dawnej niemieckiej baterii artylerii nadbrzeżnej „Schleswig Holstein”.
Wystawy muzeum zawierają między innymi wyposażenie polskiej i niemieckiej Marynarki Wojennej okresu II wojny światowej oraz okresu powojennego.

Weszliśmy także na szczyt ok. 25- metrowej wieży kierowania ogniem, z której roztacza się piękny widok na leśno-nadmorski krajobraz Helu. Następnie, po krótkim postoju ministranci udali się przez okoliczny las na krótką wycieczkę gdzie zwiedzili pozostałości po polskiej 3 Baterii Artylerii Stałej. Znajduje się tam wiele bardzo interesujących pozostałości po polskim kompleksie bunkrów wybudowanym w tym miejscu w latach 50 XX wieku, a używanym przez polską armię do lat 70.

Następnie udaliśmy się na obiad. Spotkanie zakończyło się o godzinie 19:00 w lodziarni w Gdańsku Osowej. Pogoda okazała się być idealną na pieszą wycieczkę. Była słoneczna i bezchmurna.