Działalność “Duszpasterstwa Młodzieży”

W lutym wznowione zostały comiesięczne spotkania Duszpasterstwa Młodzieży, nad którym opiekę sprawuje Przeor x. Krzysztof Gołębiewski. Porządek naszych spotkań jest stały, tzn. najpierw uczestniczymy we Mszy św., następnie jemy śniadanie, później słuchamy wykładu księdza Przeora, potem spacerujemy lub odwiedzamy interesujące nas miejsce i na koniec wybieramy się na obiad.

Pierwsze spotkanie w tym roku (11 kutego) połączone było z wycieczką do ZOO w Oliwie. Mimo lekkiego deszczu i mgły wyjście było bardzo udane – mogliśmy zobaczyć egzotyczne gatunki zwierząt i zjeść pyszny obiad w restauracji z widokiem na molo w Sopocie. Miłym akcentem tego spotkania była również wizyta młodych osób uczęszczających na co dzień do warszawskiego przeoratu. Kolejne spotkanie odbyło się w marcu, w święto Zwiastowania Pańskiego. Z okazji tej wielkiej uroczystości kapłani zaszczycili nas Mszą św. solenną. Wyjście tym razem przyjęło swoją tradycyjną formę – spacerowaliśmy po pobliskim lesie. Zajęło nam to niemal 2 godziny, w których to mieliśmy czas na rozmowy, zaczerpnięcie świeżego powietrza i zdrowy dla ciała lekki wysiłek.

Serdecznie zapraszamy młodzież do śmiałego dołączania do nas, ponieważ Duszpasterstwo Młodzieży w Gdyni przyczynia się do trojakiego pożytku jego uczestników – duchowego, społecznego i fizycznego.

Duchowego, dzięki Mszy św., która jest pierwszym punktem każdego ze spotkań, a także ze względu na wykłady kapłanów, które zawsze są niezwykle praktyczne, przepełnione treściami niezbędnymi do postępu duchowego, dopasowane do naszego wieku i czasów, w których żyjemy.

Społecznego, ponieważ są okazją do poznawania osób, z którymi łączy nas wiara i wywodzące się z niej wartości. Te znajomości są potrzebne nie tylko nam samym – znając się i jednocząc w działaniu na rzecz wspólnego dobra możemy uczynić więcej.

Fizycznego, gdyż odpoczywamy aktywnie, w sprzyjających okolicznościach i wśród ludzi, przy których czujemy się bezpiecznie.

Zachęcamy do śledzenia komunikatów o kolejnych spotkaniach i wzbogacenia Duszpasterstwa swoją obecnością! Kolejne spotkanie planowane jest na dzień 29 kwietnia. Do zobaczenia!