VIII pielgrzymka do Matemblewa, 28.05.2022 (relacja i zdjęcia)

W ostatnią sobotę maja, w święto św. Augustyna z Canterbury, po raz kolejny pielgrzymi wyruszyli z przeoratu pw. Niepokalanego Serca Maryi Panny w Gdyni by pokłonić się Matce Najświętszej w Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie.

Pielgrzymka rozpoczęła się od Mszy świętej odprawionej przez ks. Kamila Bellinga, podczas której kazanie wygłosił ksiądz Przeor Krzysztof Gołębiewski FSSPX. Po wyjściu z przeoratu pielgrzymi w towarzystwie kapłanów, s. Hildegardy i przedseminarzystów, jak co roku odśpiewali Godzinki do Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Następnie ciesząc się ciepłą majową pogodą, i chwaląc pieśnią na ustach wraz z umajonymi łąkami, Niepokalaną, pątnicy dotarli pod słynącą łaskami XVIII-wieczną figurkę Matki z Dzieciątkiem.

W tegorocznej pielgrzymce wzięło udział 70 osób, co jest dotychczasowym rekordem. W tym roku po raz pierwszy wzięli w niej udział wierni nie tylko z Pomorza, ale też z innych części Polski, a nawet z innych krajów, co nadało naszej pielgrzymce międzynarodowego charakteru.