Piknik Tradycji 31.07.2021 (relacja i zdjęcia)

W sobotę 31 lipca 2021 r., w Święto św. Ignacego Loyoli, odbył się kolejny Piknik Tradycji, zorganizowany przez przeorat w Gdyni. Wierni chętnie zgłosili się do pomocy, przynosząc wiele jedzenia i napojów.

Podczas Mszy Św. i wygłoszonemu podczas niej kaznia ks. Krzysztof poruszył kwestie cnoty ułatwiajacej wspólne życie z innymi ludzmi. Skupiajac sie szczególnie na uprzejmości. Po Mszy świętej miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu. Następnie wierni udali się do malowniczej Chatki Gołębiewo, położonej niedaleko lasu. Poza wspólną modlitwą i grillem, na zgromadzonych czekały rozmaite atrakcje: strzelanie z łuku czy wiatrówki, gra w badmintona i w bule, a o serca najmłodszych konkurowała huśtawka, hasające nieopodal konie oraz – przede wszystkim – stoisko z watą cukrową.

Nawet przelotna burza nie mogła zepsuć dobrej zabawy, która trwała przez parę godzin. Poza korzystaniem z atrakcji odbyto także dużo ciekawych rozmów, uzyskano odpowiedzi na wiele pytań, a, co najważniejsze, umocniono więzi wspólnotowe i własne cnoty społeczne, którym było poświęcone kazanie z tamtego dnia. A to wszystko w miłej atmosferze oraz pięknym otoczeniu drzew i małego jeziorka.

W pikniku wzięło udział wiele osób, głównie rodzin z dziećmi, łącznie ok. 70-80 wiernych, jak również kapłani Bractwa, s. Hildegarda oraz przebywający na wakacjach polski kleryk z Zaitzkofen.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę oraz pomoc w przygotowaniu pikniku, jak również mamy nadzieję, że niedługo – gdy Bóg pozwoli – będziemy mogli ponownie się spotkać w takiej formule.

« z 2 »