Msze święte prymicyjne A.D. 2020 – relacja i galerie

W sobotę 25 lipca oraz następnego dnia na nasz Przeorat spłynęły ogromne łaski, ponieważ odbyły się w nim kolejno dwie Msze święte – zwane prymicyjnymi.
Po raz pierwszy przy gdyńskim ołtarzu Najświętszą Ofiarę złożył – w święto św. Jakuba Apostoła, pierwszego umęczonego z grona Dwunastu – ks. Markus Buchmaier FSSPX, Austriak (któremu asystowali jako lewici ks. Konstantyn Najmowicz FSSPX oraz ks. Jakub Wawrzyn FSSPX), a nazajutrz, w VIII Niedzielę po Zielonych Swiątkach, we wspomnienie św. Anny, Matki Najświętszej Maryi Panny, do ołtarza przystąpił Polak, ks. Sebastian Koliński FSSPX, z asystą gdyńskiego Przeora, ks. Krzysztofa Gołębiewskiego FSSPX, i kl. Michała, odbywającego formację kapłańską w Zaitzkofen. Ks. Markus i ks. Sebastian przyjęli święcenia kapłańskie 20 czerwca w Zaitzkofen.
Podczas Mszy prymicyjnej ks. Buchmaiera kazanie wygłosił ks. Konstantyn Najmowicz, warszawski Przeor, który powitał Prymicjanta w języku hiszpańskim (nawiązując do obchodzonego święta św. Jakuba Apostoła i wspomnienia św. Krzysztofa męczennika, nota bene patronów księży gdyńskiego Przeoratu), a następnie kontynuując po Polsku ukazywał cel istnienia katolickiego kapłaństwa – niesienie Chrystusa i prowadzenie do Niego.
W niedzielę pouczającą naukę o kapłaństwie skierował do Neoprezbitera i wiernych ks. Krzysztof Gołębiewski, Przeor gdyński, który wyjaśniał po co istnieje kapłaństwo, czego należy oczekiwać od kapłana i jak właściwie rozumieć jego misję. Zarówno przed Mszami jak i po nich wierni mogli otrzymać błogosławieństwo Prymicyjne i pod zwykłymi warunkami dostąpić łaski odpustu zupełnego.
Obyśmy każdego roku mogli się cieszyć nowymi pracownikami Winnicy Pańskiej.

Panie, daj nam wielu świętych kapłanów !