Rekolekcje adwentowe 2019 i kiermasz bożonarodzeniowy (relacja i zdjęcia)

W ostatnim miesiącu minionego roku IV niedziela adwentu upłynęła pod znakiem dwóch bardzo ważnych wydarzeń: rekolekcji adwentowych oraz kiermaszu bożonarodzeniowego.
Rekolekcje były szczególne, bowiem wygłosił je ks. Karol Stehlin, przełożony Bractwa w Europie Środkowo-Wschodniej oraz międzynarodowy moderator Rycerstwa Niepokalanej Tradycyjnej Obserwancji. Ks. Karol znany jest jako płomienny kaznodzieja, dlatego jego trwające 3 dni rekolekcje (piątek-sobota-niedziela) cieszyły się zainteresowaniem. Być może nawet ci wierni, którzy do naszego Przeoratu uczęszczają od stosunkowo niedawna, mieli okazję zobaczyć ks. Stehlina po raz pierwszy. Tematem rekolekcji była maryjność założyciela Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X, śp. abp. Marcela Lefebvre’a. Tematem tym ks. Karol zajmuje się od niedawna na polecenie nowego Przełożonego Generalnego FSSPX, ks. Dawida Pagliaraniego. Znana dobrze jest wszystkim biografia Arcybiskupa; wszyscy znają też Jego kazania i konferencje dotyczące Tradycji Kościoła i tradycyjnej Mszy świętej – jednak tematem mało znanym jest rys maryjny Arcybiskupa. Dlatego temat ten podlega właśnie badaniu przez Moderatora MI.
W niedzielę po rekolekcjach chętni wierni mogli przystąpić do Rycerstwa Niepokalanej (skorzystało z tego kilkanaście osób). Następnie zaś można było kupić różne smakołyki na tradycyjnym przeoratowym kiermaszu świątecznym. Zwraca uwagę profesjonalizacja kiermaszu i fakt, że z roku na rok jest on przygotowywany coraz lepiej i ciekawiej. W sprzedaży były m.in. chleb, ciasto, pierniczki (w ozdabianym kaszubskimi wzorami pudełku), śledzie po kaszubsku.

« z 2 »