Spotkanie młodzieży w maju – relacja

W sobotę 18 maja odbyła się druga już pielgrzymka młodzieży gdyńskiego przeoratu do Sanktuarium Matki Bożej Sianowskiej na Kaszubach (poprzednia miała miejsce 2 lata temu).
Po porannej Mszy świętej i śniadaniu wyruszyliśmy samochodami do Garcza, skąd poszliśmy pieszo (ok. 5 km) do sianowskiego Sanktuarium, gdzie ujrzeliśmy słynącą łaskami figurkę Matki Bożej, czczonej jako Królowa Kaszub. Po powrocie do Garcza miała miejsce wspólna integracja przy grillu. Na szczęście zdążyliśmy wrócić z pieszej wędrówki tuż przed gigantyczną ulewą, która zastała nas w bezpiecznym miejscu.
Wieczorem zaś udaliśmy się do Żukowa, gdzie z okazji Nocy Muzeów można było odwiedzić kryptę w podziemiach ponorbertańskiego kościoła i skosztować pysznych ciast upieczonych przez lokalne gospodynie.
Spotkanie miało swój kres w niedzielę po Sumie i nabożeństwie majowym, kiedyż to młódź wysłuchała pouczających nauk Księdza Przeora na temat bezkompromisowości w życiu Niepokalanej, była to pierwsza część konferencji: “Maryja jako wzór duchowego życia”. Po czym wszyscy rozpierzchli się do swoich domostw i wyczekują kolejnego ze spotkań.
Oto galeria zdjęć