Wycieczka Młodzieży Gdyńskiego Przeoratu, Wejherowo – 09.02.2019 (zdjęcia)

Kolejne spotkanie młodzieży z gdyńskiego przeoratu odbyło się w dniach od 8 do 10 lutego. Tradycyjnie rozpoczęło się piątkową Mszą Świętą, po której uczestnicy mogli wysłuchać wykładu ks. Krzysztofa Gołębiewskiego o Mądrości Bożej i mądrości światowej. Temat był niezwykle skłaniający do namysłu i wywołał szereg pytań. Wieczorem odbyły się niemniej porywające gry integracyjne.
Właściwa, sobotnia część wycieczki rozpoczęła się wyjazdem do Wejherowa wkrótce po porannej Mszy i wspólnym śniadaniu. Uczestnicy mieli okazję podziwiać wiele zabytkowych kościołów tego miasta, a także odwiedzić niezwykle Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubskiej. Nie obyło się bez odśpiewania kaszubskiego abecadła na placu Jakuba Wejhera. Na obiad zdecydowano się wstąpić do jednej z lokalnych restauracji, w której czas oczekiwania na posiłek ćwiczył wielu w cnocie cierpliwości.
Punktem kulminacyjnym miał być kulig, jednak ze względu na brak śniegu zamieniono go na równie ekscytujący przejazd bryczką i ognisko.
Spotkanie jak zwykle zakończyło się niedzielną Mszą Świętą. Wszyscy na pewno będą dobrze je wspominać i wyczekiwać następnego.

« z 2 »