Wizyta Kleryków z Zaitzkofen – 01-04.09.2018 (zdjęcia)

W dniach od 1 do 4 września gościli w naszym przeoracie polscy klerycy z seminarium Bractwa w Zaitzkofen. Dokładnie gościło ich dwóch, x. diakon Bartosz Tokarski oraz kl. Sebastian Koliński. W okresie wakacyjnym przerwa od studiów trwa również w seminarium. Seminarzyści udają się na zasłużone wakacje. By jednak i ten czas nie był czasem samego tylko odpoczynku lecz był okazją na zdobywanie doświadczeń, które zaowocują w ich późniejszej pracy duszpasterskiej, mają klerycy przydzielone różnego rodzaju „apostolat”. Tak jedni pomagają przy wakacyjnych obozach dla dzieci, inni przy pielgrzymce a jeszcze inni w głoszeniu rekolekcji.

Podczas swego odpoczynku dwóch polskich kleryków odwiedziło przeorat Niepokalanego Serca NMP w Gdyni. Już w sobotę podczas adoracji wierni mogli wysłuchać rozważań różańcowych x. diakona Bartosza, gdzie Maryja ukazana była jako wzór cnót. W niedzielę asystowali oni we Mszy św. solennej, podczas której x. diakon wygłosił kazanie, rozważając w nim (na podstawie wskrzeszenia młodzieńca z Naim) sakrament Pokuty jako duchowe zmartwychwstanie. Po sumie kl. Sebastian wygłosił wykład o życiu w seminarium, któremu towarzyszyło pokazywanie zdjęć i slajdów.

Następnego dnia w kalendarzu liturgicznym obchodził Kościół święto św. Piusa X, patrona Bractwa kapłańskiego. Podczas Mszy solennej mogliśmy wysłuchać świątecznego kazania wygłoszonego przez x. Bartosza. Ukazał on przykład wierności Piusa X, jako naśladowcy św. Piotra. Serdeczne Bóg zapłać klerykom za ich wizytę. Wszystkich naszych seminarzystów polecamy gorącej modlitwie, aby niedługo zaczynający się rok akademicki był rokiem postępu w wiedzy i cnotach, potrzebnych kapłanom według Serca Jezusowego.

Msza Św. i wykład KL. Sebastiana – 02.09.2018

Msza Święta w Święto Św. Piusa X – 03.09.2018