Wycieczka Młodzieży Gdyńskiego Przeoratu do Żukowa i Szymbarka – 25.11.2017 (zdjęcia)

W dniach 24-26 listopada odbyła się czwarta wycieczka młodzieży z Polski północnej z Księdzem Krzysztofem Gołębiewskim. Celem wyprawy było Żukowo i Szymbark.

Spotkanie rozpoczęło się piątkową Mszą Świętą i wykładem Ks. Krzysztofa na temat właściwego wykorzystania naszego czasu na ziemi. Wykład wywołał żywą dyskusję dotyczącą sposobów planowania dnia i radzenia sobie z nadmiarem pracy.

W sobotę po porannej Mszy Świętej i śniadaniu wyjechaliśmy do Żukowa, by zwiedzić piękny kościół pochodzący z XIV wieku. Następnie podjęliśmy niełatwą wędrówkę w deszczu i wichurze celem zdobycia punktu widokowego na Wieżycy.

Najważniejszym elementem sobotniej wycieczki była jednak wizyta w Szymbarku, gdzie podziwialiśmy najdłuższą deskę świata i największy fortepian świata. Chwila zadumy towarzyszyła zwiedzaniu domu Sybiraka wraz z łagrem oraz symulacji bombardowań w bunkrze. Najbardziej spodobał nam się słynny domek do góry nogami, który według zamysłu autorów jest alegorią współczesnego świata – tradycja i wartości zostały wszak postawione na głowie.

Zakończeniem wycieczki była niedzielna Msza Święta, na której Ks. Krzysztof wygłosił poruszające kazanie o wiecznym oglądaniu Boga w Niebie.

« z 4 »