Rekolekcje adwentowe 2017 (8-10 grudnia)

Rekolekcje adwentowe 2017
Wielka tajemnica w Chrystusie i w Kościele. Małżeństwo jako fundament rodziny.

Drodzy Wierni!
Chciałbym Was zachęcić do wzięcia udziału w głoszonych przeze mnie rekolekcjach o sakramencie małżeństwa pt. “Wielka tajemnica w Chrystusie i w Kościele. Małżeństwo jako fundament rodziny.” Większość chrześcijan nie jest, niestety, świadoma piękna i wartości tego sakramentu; nie wiedzą również, jak korzystać z łask, które z niego płyną. Powoduje to, że nie realizują planu, jaki Pan Bóg ma wobec nich, a przez to nie mogą stać się szczęśliwi.
Rekolekcje, na które chcę Was zaprosić, zostały przygotowane na podstawie materiałów ks. Ludgera Grüna, międzynarodowego duszpasterza małżeństw i rodzin w Bractwie Świętego Piusa X. Choć mogłoby się wydawać, że tematyka rekolekcji dotyczy jedynie pewnej grupy wiernych, to jednak nie tylko małżonkowie znajdą w nich światło i siłę: ich wysłuchanie jest również wskazane dla ludzi młodych, którzy pragną w przyszłości założyć rodziny, jak i dla starszych, którym – błędnie! – wydaje się, że te sprawy już ich nie dotyczą. Każdy może wynieść z tych rekolekcji wiele dobrego.
Specyfika rekolekcji o sakramencie małżeństwa wymaga jednak większego niż zwykle zaangażowania i obecności na wszystkich wykładach, gdyż tworzą one organiczną całość – dlatego wyjątkowo w sobotę zostanie powtórzony wykład piątkowy, aby mogli go wysłuchać ci, którzy nie byli obecni w piątek. Jest również konieczne, aby w rekolekcjach wzięli udział oboje małżonkowie – od tego wymogu nie zwalniają ani praca zawodowa, ani lekka choroba, ani opieka nad dziećmi. We wszystkich tych wypadkach potrzeba ofiarności i zorganizowania się, do czego serdecznie zachęcam.

Z kapłańskim błogosławieństwem,
x. Hubert Kuszpa FSSPX

8 grudzień (Niepokalane Poczęcie NMP)

17.30 – Różaniec (możliwość przystąpienia do spowiedzi)

18.00 – Msza św. śpiewana

po Mszy św. – I wykład

9 grudzień

16.00 – powtórzenie I wykładu dla osób, które nie mogły go wysłuchać w piątek

17.00 – Różaniec (możliwość przystąpienia do spowiedzi)

17.30 – II wykład

18.30 – Msza św.

po Mszy św. – III wykład

10 grudzień (2 niedziela adwentu)

9.00 – Różaniec, Godzinki (możliwość przystąpienia do spowiedzi)

10.00 – Msza św. (na kazaniu IV wykład)

po Mszy św. – V wykład