Wycieczka Młodzieży Gdyńskiego Przeoratu do ujścia Wisły – 30.09.2017 (zdjęcia)

W dniach 29-30 września w naszym gdyńskim przeoracie odbyło się już po raz trzeci spotkanie dla młodzieży, na które przybyło kilkanaście dziewcząt i chłopców z Polski północnej. Spotkanie rozpoczęło się w piątek o godz. 18.00 Mszą świętą z okazji święta Michała Archanioła. Podczas kazania gdyński duszpasterz i zarazem organizator spotkań dla młodzieży, Ks. Krzysztof Gołębiewski FSSPX postawił św. Michała wszystkim wiernym za wzór w walce z piekielnymi siłami oraz liberalizmem (który niewątpliwie od tychże sił pochodzi). Następnie odbył się wykład na temat osiągania cnót, a po nim kolacja, rozmowy i integracja.

Sobota rozpoczęła się od porannej Mszy świętej. Po śniadaniu wszyscy wyruszyli do ujścia Wisły, które słynie z bogactwa różnorodnych gatunków ptaków tam mieszkających. Wśród zaobserwowanych gatunków znalazły się mewa srebrzysta, śmieszka, mewa siodłata, kormoran, sójka, łabędź niemy, biegus zmienny, nurogęś i bogatka. Można było zauważyć również jedną fokę.

Po powrocie do przeoratu nastąpiła integracja przy grillu oraz grze w ping-ponga. Spotkanie zakończyło się w niedzielę Mszą świętą oraz wspólnym obiadem.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną wycieczkę!

« z 2 »