Wycieczka Młodzieży Gdyńskiego Przeoratu do Sanktuarium Matki Bożej w Swarzewie – 07-09.07.2017 (zdjęcia)

Duszpasterstwo przeoratu w Gdyni zorganizowało już kolejne spotkanie młodzieży z północnej Polski (7-9 lipca). Pod przewodnictwem Księdza Krzysztofa Gołębiewskiego FSSPX w minioną sobotę (8 lipca) odbyła się kolejna wycieczka po Kaszubach – tym razem udaliśmy się do Swarzewa, zwanego “Kaszubską Częstochową”.

Wyjście poprzedzało nabożeństwo pierwszopiątkowe oraz wykład Ks. Krzysztofa skierowany do młodzieży, w którym to Ks. Krzysztof mówił o istocie życia duchowego, jego celu i zagrożeniach. W sobotę, po porannej Mszy świętej i wspólnym śniadaniu, pojechaliśmy do Mechowa, skąd szliśmy około 14 km do Sanktuarium Maryjnego w Swarzewie.

Pierwszym przystankiem naszej wycieczki był piękny, barokowy kościół pw. św. Jakuba Apostoła i Mikołaja Biskupa oraz stanowiące pomnik przyrody nieożywionej Groty Mechowskie. Następnie, podczas kilkugodzinnej wędrówki, podziwialiśmy tereny Puszczy Darżlubskiej, unikatowe w skali kraju lasy liściaste oraz typowo kaszubskie polne drogi i łąki. Punktem kulminacyjnym wyprawy było nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza, gdzie poświęciliśmy się osobistej modlitwie.
Zmęczeni, ale szczęśliwi, wróciliśmy do gdyńskiego przeoratu, gdzie w ramach integracji przygotowaliśmy grilla i skromną kolację.

W niedzielę, po Mszy świętej, wspólnie z naszym Duszpasterzem, spacerowaliśmy po gdyńskim klifie oraz zwiedziliśmy Archikatedrę Oliwską i położony przy niej zabytkowy park oliwski, stanowiący niegdyś ogród przyklasztorny cystersów.

« z 2 »