Wycieczka Młodzieży Gdyńskiego Przeoratu do Sanktuarium Matki Bożej w Sianowie – 29.04.2017 (zdjęcia)

Pod opieką naszego Duszpasterza – ks. Krzysztofa Gołębiewskiego FSSPX – w sobotę 29 kwietnia odbyła się pielgrzymka młodzieży gdyńskiego przeoratu do Sanktuarium Matki Bożej Sianowskiej na Kaszubach.

Po porannej Mszy świętej udaliśmy się samochodami do Kartuz, gdzie zwiedzaliśmy kościół klasztorny kartuzów – kolegiatę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Szczególną uwagę w tym kościele przyciągał gotycki ołtarz oraz jednowskazówkowy zegar ze znajdującą się na końcu jego wahadła rzeźbą – anioła z kosą, kołyszącego się nad głównym wejściem do świątyni.

Z Kartuz pieszo wędrowaliśmy do Sianowa, podziwiając piękno kaszubskiego krajobrazu: pomorską buczynę, polodowcowe jeziora oraz okoliczne wioski.

W Sianowie dzięki uprzejmości miejscowego Księdza poznaliśmy historię Sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub oraz modliliśmy się w swoich osobistych intencjach przed figurą Matki Bożej – wykonanej z drewna lipowego. Po modlitwie był czas na obiad i integrację gdyńskiej młodzieży w malowniczym rejonie Pomorza.

« z 2 »